Збирке задатака за завршни испит школске 2013/2014. године

ОБАВЕШТЕЊЕ

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања и Просветни преглед објавили су збирке задатака за завршни испит у основном образовању и васпитању.

Као и претходних година, припремљене су збирке задатака из српског језика и матерњег језика за седам националних мањина (албански, бугарски, мађарски, румунски, русински, словачки и хрватски језик). Поред њих, припремљене су збирке задатака из математике као и задатака за комбиновани тест која садржи задатке којима се испитују постигнућа ученика из биологије, географије, историје, физике и хемије. Ове збирке су такође припремљене на српском језику и на језицима националних мањина.

Збирке садрже по 450 задатака заснованих на образовним стандардима, распоређеним на три нивоа постигнућа – основном, средњем и напредном. Оне омогућавају ученицима осмог разреда да самостално вежбају и проверавају знање, али и да се упознају са моделима по којима се конструишу задаци за испит који је пред њима. На крају ових публикација налазе се и решења задатака на основу којих ученици могу да стекну увид у сопствену успешност и прате напредовање.

У изради задатака за ове збирке учествовало је око стотину наставника из основних и средњих школа и са факултета, чиме је осигуран квалитет у свим траженим елементима. Искуство које су аутори стекли у раду са ученицима посебно је допринело да задаци буду усклађени са наставном праксом. Важно је истаћи да су рецензенти задатака и збирки угледни стручњаци у својим областима, што је још једна потврда квалитета ових издања.

Поменуте збирке биће у продаји од 19. јануара 2015. године и могу се набавити у књижарама Просветног прегледа, Завода за уџбенике, Службеног гласника и у књижарској мрежи широм Србије. Збирке се могу поручити и преко школе, као и до сада.

Ценe су се у односу на прошлу годину незнатно промениле, тако да Збирка за српски или матерњи језик износи 270 динара, Збирка за математику 170 динара, док Збирка за комбиновани тест износи 160 динара.

Збирке задатака за завршни испит школске 2013/2014. године: