OШ Јанко Веселиновић - Шабац

Деца Европе у Малој Врањској

Приредба „Радост Европе“ приређена је по узору на већ чувену међународну манифестацију, која се у Београду организује од 1968. године. Ученици су пригодним костимима и песмама представили бројној публици, неколико европских земаља, њихову ношњу, музику и игру.

Прваци су се представили као деца из Велике Британије песмом „Hello good morning“. Предивном песмом са Урала „Рјабинушка“ и препознатљивим руским ношњама и плесом одвели су публику у непрегледна пространства Русије. Уз мало бржи ритам и мађарску песму „Плаве очи“, игром су дочарали ученици другог и трећег разреда.

У наставку програма наступили су четвртаци, представљајући децу Немачке уз песму „Grun, grun, grun“.

Гостопримљивости, отвореног срца и душе, не би било да није Србије. У част земљи у којој живимо, сви учесници програма, отпевали су песму „Ово је Србија“.

Краћом драмском тачком, прдставили су се и ученици другог разреда из Жабара.

Кроз програм посетиоце је водио Никола Лазић, ученик другог разреда.

Мото овогодишње манифестације „Радост Европе је“Игра“и ми смо на најбољи могући начин дали допринис, а уједно и упознали наше ђаке са културом и језицима других народа.

аутор: Снежана Берић

Деца Европе у Малој ВрањскојДеца Европе у Малој ВрањскојДеца Европе у Малој ВрањскојДеца Европе у Малој ВрањскојДеца Европе у Малој Врањској