29. Mar. 2017Заљубљени патуљци у Јеленчи

У издвојеном одељењу шабачке Основне школе "Јанко Веселиновић, у Јеленчи, приређена је позоришна представа по мотивима бајке "Снежана и седам патуљака".

За разлику од оригиналне приче, свих седам патуљака из Јеленче заљубили су се у Снежану. Шта се све дешавало са Поспанком, Љутком, Радишом, Штедишом, Љубишом, Смешком, Добрицом и лепом Снежаном видела је насмејана публика – ученици сва четири разреда,  који су испунили највећу учионицу у овој школи до последњег места. У улогама патуљака и Снежане били су ученици другог и четвртог разреда, а представу је реализовала учитељица Јованка Андрић.

Порука представе била је: "Срце своје сад отвори, за све људе, биљке, птице, за незналице са улице. Ако тако урадиш живот ће ти бити леп, отворена срца децо, освајају цео свет!".